O nás

Keramická dílna „Kouzelný svět hlíny“ vznikla v roce 2002, kdy zastupitelé MO Vratislavice n/N.odsouhlasili nákup elektrické vypalovací pece, která je srdíčkem každé keramické dílny. V keramické dílně, která se nachází v suterénu ZŠ Vratislavice N/N.Tam také vzniká 

MNOHO KRÁSNÝCH A ORIGINÁLNÍCH VÝROBKŮ

V mém kouzelném světě hlíny,Vás naučím hravou formou , základům práce s keramickou hlínou, různé techniky jejího zpracování (modelování,plátování,tvarování……), a její možné povrchové úpravy. Hlavní snahou je spojit užitečné s příjemným a smysluplně vyplnit volný čas školáků i dospěláků v činnosti, která nás obohatí v oblasti výtvarného myšlení, tvořivostí i estetickým cítěním. Děti získávají vztah k ručně vyrobeným věcem a uvědomují si jejich hodnotu. Nově vidí za každým výrobkem investovaný čas, práci, snahu a píli.

Hravou formou se děti učí trpělivosti, důslednosti, dodržování pořádku, disciplíně a ohleduplnosti. Mnohdy se stává, že děti popustí uzdu své fantazie a je velice příjemné sledovat vývoj samotného výrobku od jeho konkrétní podoby na samém začátku až do jeho finále .

NE vždy se všechno povede, stane se, že nám výrobek praskne, rozbije ještě dřív než je dokončen, nepovede se nanést barvičky, tak jak bychom si přáli atd. Většina těchto karambolů vznikne tím, že jsme nedodrželi daná pravidla, nebo zbrklostí a v těchto případech tečou slzičky zklamáni, ale i to k tomu patří.

Dětem práce s hlínou přináší radost v podobě vlastnoručně vyrobených dárečků, kterými potěší své blízké.

Kouzelný svět hlíny je nekonečná studnice možností práce s hlínou v kombinaci s různými přírodními materiály, kde se fantasii meze nekladou….. je jen na nás, kde jsou naše hranice.

Při práci s hlínou zapomenete na všední starosti,ztratíte pojem o čase a ponoříte se do vůně hladké chladivé hmoty- keramiky smiley.